wtorek, 13 maja 2014

News in Fashion

Kapka historii dla ciekawskich:-)

Błękit, lazur – kolor o odcieniu pomiędzy niebieskim a cyjanem, odpowiadający barwie czystego nieba w słoneczny dzień.

Błękit miał wiele znaczeń zmieniających się przez wieki. Symbolizował wierność, stałość uczuć, czystość i trwałość. Niebieskie błyskawice, błękitny dym – budziły strach i zło. Naukowcy stwierdzili, że kolor niebieski może wywoływać uczucia zmęczenia, a nawet apatii.

Kolor ten jest jednym z kolorów narodowych Włoch.

Cześć, dzień dobry witam Wszystkich

A w dzisiejszym poście tak jak się już domyśliliście postanowiłam zająć się bardzo modnym w tym sezonie kolorem błękitnym (i jego od cienieniami).

O czym będzie:

1. Do jakiej cery pasuje błękit
2. Jak dobrze łączyć kolory z błękitem
3. Do jakiej figury błękitem
4. Stylizacje z błękitem

Zaczynamy:

1. Do jakiej cery pasuje błękit:

Tu mam zamiar nadmienić, że ten kolor pasuje do karnacji ala LATO, czyli wtedy gdy:

typ urody (LATO) zimny; włosy platynowy blond, jasno lub ciemnobrązowe w popielatym, mysim odcieniu; oczy - odcień matowy, zamglony, tęczówki są przeźroczyste w kolorze szarym, szaro-niebieskim, zielonym, jasnoniebieskie,  szaro-zielone, niebiesko-zielone, piwne. Rzęsy i brwi mają barwę grafitu bądź szaro-brązowy z jaśniejszymi końcami, są gęste ale bez widocznego konturu.  Usta w kolorze różu, najczęściej o rozmytym konturze. Cera płytko unaczynioną, w odcieniach mlecznych, blado-beżowych, blado- różowych z podbiciem szarości. Jest dość wrażliwa na słońce, łatwo może dojść do poparzenia. Czasem występują piegi o odcieniu chłodno złoto-szarobrązowym.

Kiedy już to wiemy to idziemy dalej...

2. Jak dobrze łączyć kolory z błękitem:

Kolory łączone z błękitem lub karnacją lata to szary, antracyt, błękit morski, szaro-brązowy, jasnoniebieski, jasna mięta, złamana biel, delikatny cytrynowy, jasnoróżowy, nefrytowy, zieleń butelkowa, zieleń pastelowa lub bardzo jasny turkusowy i szara zieleń, brązy o różowym odcieniu, róż (dla jasnej karnacji liliowy, dla ciemnej śliwkowy), czerwień malin, wina, wiśni, arbuza, fuksji oraz wszystkie odcienie pastelowe. Unikać: złotego, pomarańczowego, czarnego (lepiej zamiast tego zastosować grafit), czysta biel (lepiej stosować tzw. złamaną biel - kremowy, kość słoniowa).

3. Do jakiej figury błękit:

No właśnie wiele razy słyszy się, że jasne poszerza i to jest niestety smutna prawda, w tym wypadku to odcień niebieskiego, ale... kobiety z krągłościami i otyłością nie powinny nosić tego koloru, ponieważ doda im dodatkowych kilogramów (a nie o to nam przecież chodzi). W zamian za to mogę polecić spokojny granatowy, który zdecydowanie Was wyszczupli. A więc błękit nadaje się dla nikogo innego jak szczupłych kobiet, ale to i tak nie zmienia faktu, że wszystkie jesteśmy piękne:-)

4. Stylizacje z błękitem

To według mnie najbardziej trafne zastosowanie lazuru:-)