środa, 15 lipca 2015

Strobing make up
HI!Tego lata preferuje tylko i wyłącznie makijaż glow ŻADNEGO MATU! Tylko i wyłącznie rozświetlona, lekko opalona, świeża, delikatna skóra z małymi akcentami. Strobing make up jest dla mnie idealną opcją.  Pewnie zapytacie co to jest ten strobing. Jest to nowa technika kontrowania. Stara metoda na al'a Kim Kardashian odchodzi w zapomniane, ponieważ Strobing make up to nowa generacja. Ja jestem nią oczarowana i z przyjemnością będę tą technikę wykorzystywać codziennie rano! 

W skrócie w tej metodzie chodzi o umiejętne nałożenie rozświetlacza, skóra wtedy błyszczy oraz wygląda na nieskazitelną. Kolejnym plusem tej metody jest to, że niezależnie od dnia, pogody czy wieku twarz i tak będzie wyglądać promiennie. Co więcej do wykonania tego makijażu wystarczy nam tylko jeden kosmetyk do kupienia, aby dołączył do naszej kolekcji, a jeśli go macie to jeszcze lepiej!
Strobing make up krok po kroku

1. Przygotuj odpowiednio skórę twarzy. Cera powinna być nawilżona, możesz nałożyć (lekką) bazę pod podkład.

2. Użyj fluidu rozświetlającego, który podbije efekt lśnienia.

3. Teraz najważniejsze: sprawdź w lustrze, na które części twarzy światło pada naturalnie (kości policzkowe, koniec nosa, punkt między brwiami, rynienka podnosowa zwana też łukiem Kupidyna, podbródek) i nanieś na nie rozświetlacz.

4. Potem użyj pudru, który wydobędzie świetlistość twarzy, a ukryje matowe obszary. Uwaga, w produkcie nie może być zbyt wiele drobinek. Chodzi o podkreślenie tych obszarów, na których zastosowaliśmy rozświetlacz.

5. Na koniec użyj maskary (ale nie z serii "dramatic look") oraz pomaluj usta szminką w delikatnym odcieniu różu lub nude. 


Kilka zdjęć prezentujących dany makijaż 
Uważam, ze jest to świetna alternatywa dla make up na lato, a Wy jak uważacie? Słyszeliście o tej technice? Podoba się Wam? Będziecie ją stosowały? Do następnego! Źródła 

1 komentarz:

  1. Wow! Świetny pomysł! Nigdy o tej technice nie słyszałam i na pewno wypróbuję ;)

    OdpowiedzUsuń